سلام ،‌توی پست قبلی درباره غرور صحبت کردم و خوشبختانه مورد عنایت دوستان قرار گرفت و این بار هم می خوام درباره یکی از فضیلت های اخلاقی به نام راستگویی حرف بزنم
راستگویی و صدق السان از جمله مواردی هست که همه انسان ها این رو ارزش می دانند  راستگویی قفل اتاقی است که در آن همه بدی هاست و اگر راستگویی با کلید دروغ گویی باز شود آدم در منجلاب بدی ها غرق خواهد شد و این بدترین سرنوشت یک نفر می تواند باشد
می گویند روزی فردی مبتلا به گناهان به نزد یکی از حکیمان می رود و او به فرد گناهکار می گوید که سعی کند بابت کارهایش دروغ نگوید و وقتی به ی می رفت فکر می کرد که اگر من این جا ی کنم باید بعدش دروغ بگویم و بنابراین از ی منصرف می شد و یا هر کار دیگر
راستگویی در سرشت و فطرت انسان اولین چیزی است که اگر در کسی زایل شود دیگر آن فرد قابل کنترل نخواهد بود زیرا قفلی که از اول به دری نخورد تا آخر هم به آن در نخواهد خورد بعضی قفل ها نیز بزرگ و غیرقابل خورد شدن و یا باز شدن اند و بعضی ها کوچک و بدی ها خودشان خود به خود قفل را خواهند شکست و یا اگر ی بیاید و بخواهد با قلقلکی فرد را مجبور به بدی کند به راحتی می شکند
بهترین کار برای بستن درب اتاق بدی ها این است که قفلی محکم بزنیم و جای ورود کلید را هم جوشکاری کنیم تا باز نشود اینکار فقط و فقط از علمای  اعلم و افرادی که تهذیب نفس کرده اند برخواهد آمد
و خلاصه … انّ شاءلله همه از اولیایی الهی بشویم … الهی آمین

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها